PARP stawia na design

3 lipca 2018 r. wystartował prowadzony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości konkurs na dofinansowanie projektów w ramach działania 2.3.5 Design dla przedsiębiorców.

Wzornictwo jest jednym z kluczowych czynników, który decyduje o konkurencyjności produktu na rynku. Mikro-, mali lub średni przedsiębiorcy mogą pozyskać środki unijne na opracowanie nowoczesnego i atrakcyjnego dizajnu dla swojego produktu. Na początku lipca ruszył konkurs, do którego można zgłosić właśnie taki projekt.

Dzięki środkom można zakupić usługi doradcze, które polegają na przeprowadzeniu profesjonalnego procesu projektowego. Celem jest opracowanie nowego projektu wzorniczego. Następnie wdrożenie nowego lub znacząco ulepszonego produktu i wprowadzenie go na rynek. Dodatkowo można otrzymać wsparcie na realizację inwestycji początkowej niezbędnej do wdrożenia tego produktu.

Konkurs obejmuje przedsiębiorców z 11 województw. Nie jest kierowany do 5 regionów: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Konkurs potrwa do 31 października 2018 r. (w ostatnim dniu naboru do godz. 16:00).

10 lipca 2018 r.